سرمربی تیم وردربرمن اعلام کرد به صورت مشخص برای جذب هیچ بازیکن ایرانی به وردربرمن فکر نکرده است.

به گزارش "ورزش‌سه"، الکساندر نوری از پاییز گذشته، وقتی ناگهان به‌عنوان سرمربی وردربرمن انتخاب شد، بازی‌های این تیم در بوندس‌لیگا هم به سبد فوتبالی علاقه‌مندان ایرانی اضافه شد. او بعد از یک فصل درخشان، دوشنبه شب میهمان ویژه جشن صعود تیم ملی در ورزشگاه آزادی بود. نوری در سفر چند روزه اش به ایران اتفاقات مختلفی برایش رقم خورد که اکثر این اتفاقات در بحث فوتبال بود. 

  

سرمربی ایرانی- آلمانی وردربرمن در گفت و گو با روزنامه ایران ورزشی صحبت های جالبی را درباره مسائل مختلف بر زبان آورده که چکیده ای از آن را در ادامه می خوانید:

 

موهای تنم سیخ شده بود


احساساتم از حضور در ورزشگاه آزادی غیر قابل توصیف است. واقعا هیجان زده بودم و وقتی تماشاگران عشق و محبت و قدردانی‌شان را نسبت به من نشان دادند، می‌توانم بگویم که موهای بدنم سیخ شده بود. این یک لحظه استثنایی برای من بود. پیروزی تیم ملی و صعود به جام جهانی هم گل سرسبد آن شب.


برنامه‌ای برای جذب بازیکنان ایرانی ندارم


چند بازیکن تیم ملی در سطح بوندس‌لیگا هستند، ولی باید به این مساله از زوایای مختلف نگاه کرد. اول سطح فنی بازیکن است و دوم اینکه او بتواند خودش را با فضایی که در آن بازی می‌کند، وفق دهد. عملکرد چند بازیکن در تیم ملی برایم جالب بود و ذهن مرا درگیر کرد. ممکن است شرایط جذب بازیکنی از تیم ملی را بررسی کنیم، ولی در حال حاضر هیچ برنامه مشخصی برای چنین انتقالی نداریم. درباره دژاگه هم که بحث هایی مطرح شده، مشخصا فکر نکردم و هیچ موضوعیتی برای ما ندارد.

 ایده مشخص در تیم ملی


چیزی که من تا امروز مشاهده کردم، کار بسیار عالی آقای کی‌روش است. انسجام تیمی کاملا به چشم می‌آید و تمام بازیکنان برای کمک به همبازی‌شان آماده هستند. کار آقای کی‌روش از این نظر می‌تواند یک الگو باشد و این همبستگی مبنای موفقیت هر تیمی است. البته خود آقای کی‌روش هم گفتند که در برخی زمینه‌ها باید پیشرفت کنیم، ولی آنچه در تیم ملی دیده می‌شود، ایده مشخصی از بازی است. با این سبک بازی، تیم ملی می‌تواند به جام جهانی روسیه هم نگاه مثبتی داشته باشد.


سرمربیگری در تیم ملی ایران؟


این بحث در حال حاضر به هیچ وجه مطرح نیست، چون شما سرمربی خیلی خیلی خوبی دارید. در عین حال باید بگویم که در آینده نمی‌توان هیچ چیزی را منتفی دانست.


ما به کارمان باور داشتیم


 موفقیت در وردربرمن فقط برای من مهم نبود، بلکه برای باشگاه و تیم هم مهم بود. من و همکارانم در کادر فنی به کارمان باور داشتیم. طبعا این فرآیند زمانبری بود و این موفقیت دلایل مختلفی داشت. یکی از عوامل تعیین‌کننده صبر و حوصله بود. حتی زمانی که نتایج خوبی نمی‌گرفتیم به ارزش‌های‌مان و کار روزانه تیم در تمرین اعتقاد داشتیم. باور داشتیم که افکار ما در نهایت می‌تواند برای تیم موثر باشد و به نتیجه برسد.


فریب این تمجیدها را نمی خورم


نکته‌ مهم برای من همیشه موفقیت باشگاه و تیم بوده و سعی می‌کردم کارم را با جان و دل انجام بدهم. در دنیای فوتبال همه چیز به موفقیت بستگی دارد. ممکن است یک روز موفق باشید و روز بعد ناکام. شرایط ممکن است خیلی سریع تغییر کند. مهم‌ترین عامل در محبوبیت یک مربی موفقیت اوست. یک مربی تا روزی که موفق باشد همه او را دوست دارند. تا امروز دیدگاه همه نسبت به من مثبت است، ولی من فریب این وضعیت را نمی‌خورم. می‌دانم که ممکن است خیلی زود شرایط برای ما سخت شود و دنیای فوتبال حرفه‌ای همین است.

 

 


خیلی به دور دست نگاه نمی کنم


من تردید نداشتم که قابلیت مربیگری یک تیم را دارم و می‌خواستم این پست را بگیرم. برای مربیگری در بوندس‌لیگا باید این خودباوری را داشته باشید که می‌توانید به موفقیت برسید. توقعی که از خودم دارم این است که هر روز نسبت به روز قبل بهتر باشم. من در باشگاه‌های زیادی به‌عنوان میهمان و کارآموز حاضر بودم و تمرینات آنها را زیر نظر گرفتم. با فرانک بائومن، مدیر ورزشی باشگاه هر روز در تماس هستم. با کسانی که تجربیات زیادی دارند و در این سال‌ها مشاهدات زیادی داشته‌اند مرتب صحبت می‌کنم. باید به حرف چنین افرادی گوش بدهید. یکی از اصول فکری من این است که به همه چیز با دید باز نگاه کنم و اگر بتوانم از آنها الهام بگیرم. همانطور که گفتم انتظارم این است که روز به روز پیشرفت کنم، ولی نمی‌خواهم خیلی به دوردست نگاه کنم و یک برنامه طولانی‌مدت برای خودم در نظر بگیرم.


شاید برای مربیگری از آلمان بروم

 

به مربیگری در خارج از آلمان فکر کرده‌ام. هر لیگی در دنیا جذابیت خودش را دارد. فوتبال اسپانیا مبتنی بر مالکیت است، در لیگ انگلیس سرعت حرف اول را می‌زند. ولی در حال حاضر تمام تمرکز من روی بوندس‌لیگا است و به آماده‌سازی تیم برای فصل آینده فکر می‌کنم. در حال حاضر خیلی نمی‌خواهم درازمدت فکر کنم.

 مربیگری با سن و سال ارتباط ندارد


امروزه مربیان جوان خیلی خوبی داریم، مثل یولیان ناگلزمان در هوفنهایم یا دومنیکو تدسکو در شالکه. این مربیان کیفیت بالایی دارند. از طرف دیگر باید گفت که یوپ هاینکس 70 ساله موفق شد در یک فصل به قهرمانی سه‌گانه برسد. می‌خواهم بگویم که کیفیت مربیگری با سن و سال ارتباطی ندارد.


11 بازی بدون شکست


در آن مقطع تعداد زیادی از بازیکنان مهم ما مصدوم بودند و مجبور شده بودیم آنها را جایگزین کنیم. در آن دوره تیم انسجام بالایی نشان داد و روحیه جنگندگی تیم فوق‌العاده بود. همه بازیکنان برای یکدیگر در زمین می‌جنگیدند و بدون این همبستگی رسیدن به این 9 پیروزی ممکن نبود. نکته خوشحال‌کننده دیگر این بود که تمریناتی که انجام داده بودیم در زمین خودش را نشان داد و تیم به این تمرینات واکنش خوبی نشان داد.

http://www.varzesh3.com/

/

///

/

/

/

//


/

/

بهترین پنل اس ام اس بهترین نوع پنل اس ام اس برترین پنل اس ام اس ویژگی بهترین پنل اس ام اس دکمه فراخوان دکمه فراخوان بنر button call to action دکمه فراخوان چیست انواع تبلیغات انواع تبلیغات در ایران انواع روش های تبلیغات روش های تبلیغات اینرتنتی سامانه پیامک ارسال پیامک  سامانه ارسال پیامک پنل اس ام اس  تبلیغات بنری رایگان تبلیغات رایگان در سایت های پربازدید  روش تبلیغات بنری رایگان  کارت ویزیت لایه باز بیمه پاسارگاد  کارت ویزیت بیمه پاسارگاد دانلود طرح لایه باز بیمه پاسارگاد

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.